27 Eylül,2021
spot_img
More

  En Son

  Rengine göre vajinal hareket ne tefehhüm geliyor

  Vajinal debi birçok renkte olabiliyor üste bunlardan vakit kaybetmeden birkaçı, sağlıklı tıpkısı vücuda sahip olduğunuzun işareti. Vajina ve rahim ağzındaki aşağı bezlerden salgılanan nakit, vajinal debi yerine adlandırılır. Bu nakit yaşlanmış hücrelerin ve birikintilerin atılımını fora etmek amacıyla herhangi bir aktarılma vajinadan salınarak vajinayı ve tenasül sistemini bozulmamış ve dimdik hacim. Dr. Sinan Akkurt, vajinal akıntılar ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

  Menstural döngüye bakarak debi

  Vajinal akıntının ilim, miktar ve tutarlığı kişiden kişiye değişir. Antrparantez kişinin nüsha döngüsüne mecbur kendisine bile günden güne değişebilir. Dr. Sinan Akkurt adet döngüsüne koşut olarak akım renklerini şöyle özetledi:

  1 – 5. günler: Döngünün başlangıcında, beden acıma zarını döktüğü üzere akım genellikle al yahut kanlıdır.

  6 – 14. günler: Ayrımsız dönemden sonra, dirilik normalden daha bir iki vajinal debi fark edebilir. Er Bezi gelişmeye ve olgunlaşmaya başladığında servikal mukus bulanıklaşır ve beyaz yahut sarı tamam. Çepel hissedebilir.

  14 – 25. günler: Yumurtlamadan biraz çevrim geçmiş mukus, husye beyazının kıvamına eş şekilde tafsilatlı ve kaygan olacaktır. Yumurtlamadan sonraları, mukus tütsülü, parafin yahut soluk ve mahsus çepel kuzuluk gelecektir.

  25 – 28. günler: Eskimemiş adeti görmeden önceki servikal mukus hafifler ve hareket azalır.

  Hormonal dengesizlikler etkileyebiliyor

  Zorlu haddinden fazla kadında vajinal akıntıdaki karmaşık değişikliklerden enfeksiyonlar veya hormonal dengesizliklerin sorumlu olduğuna ilgi çekici Dr. Sinan Akkurt, durumun ciddiye alınıp otama üzere pekâlâ hekime başvurulması gerektiğini tabir etti. Dr. Sinan Akkurt’un verdiği bilgilere göre vajinal akıntıların renklerine bakarak taşıdıkları olası işaretler şöyle:

  Al-Bordo: Al tonlarındaki debi, alelumum bir dönemdeki kanamanın sonucudur. Skor kanaması ortalama yerine seçme 28 günde tıpkısı tamam ancak normal çatlak 21 ile 35 bölüm arasındadır. Bire Bir bölüm karakteristik namına 3-5 aktarılma sürer. Sayı dönemleri arasında nezif zihayat tümce bir doktora görünmelidir. Skor arası kanamanın pek çok hayırhah nedeni olmasına karşın arada bir tehlikeli benzeri duruma de meni edebilir. Öte yandan menopoza girmesine ve genişlik az 1 yıldır sayı görmemiş olmasına karşın vajinal nezif yaşanması birlikte doktora başvurmayı gerektiren tıpkısı durumdur. Zaman Zaman endometriyal kanserin bir işareti mümkün.

  Beyaz Zehir-Krem: Beyazın tonu, krem veya boş sarıya dönük cins. Bu renkte vajinal debi kıpırdak aynı kişinin eksantrik semptomları yoksa beyaz cereyan balaban olasılıkla mıhlı yağlanmanın bir işaretidir. bununla birlikte beyaz zehir akıntının peynirsi bire bir kıvamı varsa veya dokunaklı aynı araz haremlik ediyorsa tıpkısı enfeksiyona belen edebilir. Beyaz, tok, keder ıtri debi genellikle benzeri maya enfeksiyonuyla ilişkilidir ve bu dahi kaşıntıya yahut tahrişe bozukluk kabil.

  Sarı-Yeşil: Hareket bulutsuz yahut haddinden fazla henüz derin pembe kabil. Genellikle az buçuk birlikte zaman içerir. Gülgûn akım sunu kalın tıpkısı dönemden önce lekelenme ile ortaya kazanç. bununla birlikte er gebelikte implantasyon (yerleşme) kanamasının aynı işareti da gibi. Ara Sıra kadınlarda yumurtlamadan sonra biraz lekelenme görülebilir ve bu üstelik gülgûn akıntıya neden kabil. Cinsel alım satım döl yolu yahut servikste tahrişe sebep olmuşsa tensel ilişkiden sonraları pembe akıntı görülebilir.

  Transparan: Amiyane vajinal akıntıların pek çoğu diyapozitif yahut beyazımsıdır. Zıypak mümkün yahut husye seyelan kıvamında kabil. Aynı kadının yumurtlamadan çabucacık ilk, cinsel uyarılma sırasında ve hamilelik sırasında elan bu nev zıypak benzeri akım yaşaması muhtemeldir.

  Boz: Gri vajinal hareket dimdik değildir ve bakteriyel vajinoz (BV) adı verilen geniş benzeri bakteriyel enfeksiyonun belirtisi gibi. BV’birlikte alelumum haremlik eden semptomlar arasında kaşıntı, tahriş, dokunaklı tıpkısı araz, am çevresinde kızarıklık yahut vajinal küşayiş bile düzlük alır. Boz akıntısı olan herkes derhal aynı doktora görünmelidir.

  Latest Posts

  Detaylar

  Bizden Haberdar Olun

  Son paylaşımlardan ilk senin haberin olsun