27 Eylül,2021
spot_img
More

  En Son

  Kavisli saflık vajinal enfeksiyona illet cins

  Vajinal bölgede kâin doku ve salgı bezlerinden kaynaklanan beş altı miktarda beyaz ya da boyasız ve kokusuz aynı akıntının olması genital bölgenin sağlığı açısından alışılagelen ve zaruri yerine akseptans edilmektedir. Alışılagelen adına kabul edilen bu nitelik arada sırada miktar ve kıvam olarak başkalık gösterebilmektedir.

  “Skor döngüsünün ikinci yarısında, hamilelik döneminde ya bile ayrımsız sebepten doğum arama hapı kabilinden hormonal tıpkı otama düzlük kadınlarda cereyan miktarı ve kıvamında değişiklikler gözlenebilmektedir” açıklamasında bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Emre Özgü, bu konuda kadınların bilmesi gerekenleri aktardı.

  Debi ne ahit düzgüsüz akseptans edilir

  Normal (fizyolojik) cereyan dışında;

  – Kaşıntı

  – Izdırap belirti

  – Benzin kesiği şeklinde parafin parçalı

  – Sarı, yeşil, köpüklü akıntılar

  Akım ile gelişigüzel kasık ağrısı, ateş zevcelik ediyorsa; akıntının otama gerektiren tıpkı amil dolayısı ile oluştuğu düşünülür.

  Antibiyotik kullanımı, soluk şekerinin yükselmesi, hıfzıssıhha kurallarına uyamama üzere sebeplerle bu düzenin bozulması sonucunda bizim “kırıcı bakteriler” yerine adlandırdığımız mikroorganizmalar hâkim ağıl geçer ve yukarıda bahsettiğimiz enfeksiyon tablosunu oluştururlar. Akıntılar yalnız enfeksiyon evet de bitey bozukluğu sebebiyle gelişmez. Hele tensel iş sonrası gözlenen kanlı akıntılar merhamet ağzı kanserinin belirtisi olabilirler.

  Bunun dışında mebiz ve tombul kanseri kabil durumlarda bile vücut suyuna benzeyen çoğu devir yanında beyin ağrısının dahi zevcelik ettiği akıntılar gözlenebilir.

  Akıllıca yöntem seçilmeli

  Bahsedilen özelliklere cemaat aynı hareket varsa sebebin belirlenerek tedaviye başlanması ve otama öncesi taharri yapılarak, gerekirse örnekler alınarak akıntının sebebi belirlenmesi lazım. Kimi vajinal debi amacıyla ağızdan ve lehçe kendisine kullanılacak antibiyotik içeren tedaviler gerekirken, mantar enfeksiyonları gibi sebeplerle oluşan akıntılarda ise sebebe hususi yalan karşıtı tedaviler kullanılabilir.

  Vajinal bölgenin akarsu, sabun, temizleyici ürünler ile temizlenmesinden kaçınılması akıntının önlenmesi konusunda uygulanabilecek en mefret tedbirdir. Genital bölgenin kusurlu temizliği cihetiyle “dolgunca bakteriler” kendisine tanımlanan mikroorganizmaların oluşturduğu havari bariyer dahi ortadan kalkar. Bu sayede genital toprak enfeksiyona açıkça hale dirimsel. Genital kesim temizliğinin gereğinden sık yapılması, saflık amacıyla pH değeri düşük temizleyicilerin kullanılması, hemen cildin değil vajinal bölgenin seçme şekilde su, sabun ya da dezenfektanlar kullanılarak temizlenmesi, günahsızlık genital bölgede parfüm kabilinden bireşimli ürünlerin kullanılması kadar hâller enfeksiyon ihtimalini arttırabilmektedir.

  Fazla miktarda karbonhidrat ve etanol tüketimi özellikle mantar hastalığı enfeksiyonlarına faktör olabilecek soluk şekeri yükselmesine amil olabilmektedir. Bu sebeple beslenmemizde efdal karbonhidrat tüketiminden uzak durmamız müfit olacaktır.

  Hele nüsha dönemi birlikte geçer temiz ped, tampon kabilinden bireşimli materyaller bakterilerin çoğalması üzere makul tıpkı düz oluşturmaktadır. Bu sebeple lazım olan şahsi saffet ürünlerini olabilir olduğunca bodur kesiksiz fethetmek ve kesif aralıklarla değişmek akıntıyı önleme konusunda yarayışlı olacaktır.

  Günce ve abdesthane sonrası beğenilen temizlik ürünlerinin kabil oldukça cisim dengesine akla yatkın olmasına, ıtırlı evet bile katkılı olmamasına özen gösterilmelidir.

  Müstacelen çabucak seçme kadının hayatının tıpkısı döneminde karşılaştığı, zaman zaman kalın tekrarlayarak ya bile etraflı müddet devam ederek kadınların hayatını kabusa çevirebilen vajinal hareket için en dolgunca otama önlemleri alarak gelişmesini önlemektir. Şayet bir şekilde düzgüsüz cereyan ile karşılaşırsanız fasıla geçirmeden doktor kontrolüne gitmek şikayetlerinizin henüz korkulu sorunlara misil açmadan erken dönemde çözülebilmesi için vesile sağlayacaktır.

  Latest Posts

  Detaylar

  Bizden Haberdar Olun

  Son paylaşımlardan ilk senin haberin olsun