27 Eylül,2021
spot_img
More

  En Son

  Oppo teknolojisi 6G üzere kolları sıvadı

  Telekom sektörünün, yapay zekanın 6G apışlık mimarisini kuşkusuz güçlendirebileceğine dayalı sunma şümullü araştırmalardan biri kendisine ifade, bakir çocuk iletişim ağlarının tasarımı amacıyla daha ince bire bir uyanıklık öneriyor. Şu anda OPPO, 6G hizmet ve teknoloji gereksinimleri, esas teknolojiler ve sistem özellikleri için hikmet sahibi kalkışmak için tıpkısı ön araştırı ekibi kurmuş durumda.

  OPPO, 6G’nin insanların sentetik zeka ile etkileşim şeklini daha önce on paralık olmadığı üzere yeniden şekillendireceğine ve yapay zekanın herkes aracılığıyla kullanılabilecek, kıtipiyoz kamuya bakım eden aynı teknoloji haline gelmesine cevaz vereceğine inanıyor. 6G ile güçlendirilen beyinli ürünler, eskimemiş deneyimler kurmak üzere ayrımlı aplikasyon seviyelerinde sentetik zeka algoritmalarını indirip dağıtarak, daha gelişmiş yapay zeka modelleri sağlamak üzere sonsuz bili toplayarak yapay zekanın balaban unsurları haline gelecek.

  Örneğin, otonom vesait söz konusu olduğunda 6G ağları, aracın konumuna ve kâin fiziki ortama (ör. günün saati, hava raporu) dair yerine sunma uygun sentetik zeka algoritmasını ve sunu akıllıca bildirişim bağlantısını tahsis edebilecek. Araç, bireşimli zeka algoritmalarını takkadak indirip çalıştırabilecek ve aracın yolcu üzere en güvenli ve en konforlu yolculuğu sağlamasına olanak tanıyabilecek.

  OPPO 5G Fen Şefi Henry Tang, “Teknolojik gelişme ileriye dönük olmalıdır. Hareketli iletişim teknolojisi on almanak dönemlerde gelişiyor ve yeni soy sop bildirişim teknolojisinin standardizasyonunun 2025 yılında ve ticari uygulamanın 2035’te başlaması bekleniyor. 2035’e bakıldığında OPPO, dünyadaki akıllı ajanların sayısının adam sayısını aşacağını öngörüyor. Bu nedenle, eskimemiş döl bildirişim teknolojisi olan 6G, sadece insanların değil, herhangi bir türden insanın ihtiyaçlarına hizmet edebilmeli. Bu hedefimiz doğrultusunda er ustalık araştırı ve hep tasarımını gerçekleştirdik” dedi.

  6G, yapay zeka geliştirmede karşılaşılan, olgun siloları ve kullanıcı gizliliği üzere bir nice anadan görme sorunu çözerek, sentetik zekanın sonuca varmaya elbet katkı sağladığı, öğrendiği, etkileşim kurduğu ve uygulandığı üzerine kıvrılma yaratacak. Tabir, yapay zeka algoritmalarının mevcut sınırlamalarından bazılarını hafifletmek için yapay zeka kaynaklarının değişik alanlara bölünmesini öneriyor. 6G zıkkım altındaki belli başlı kaynaklara bakarak planlı bireşimli zeka alanları, doğru bireşimli zeka modeli tahsisi, apışlık nesep planlaması ve vukuf paylaşımı üzere akla yatkın stratejiler sağlayacak.

   

  Latest Posts

  Detaylar

  Bizden Haberdar Olun

  Son paylaşımlardan ilk senin haberin olsun