27 Eylül,2021
spot_img
More

  En Son

  Cildi canlı tutmanın yolları

  Bazıları 40 yaşında iken daha 30’unda gösterir, bazılarıysa 40’iken çokça elan yaşlıdır. Nedir tamam bunun sebebi? Yemeden Içmeden kalıtım bilimi kalıtımdan mı ibarettir görünümümüz yoksa aut etmenlerle bu arada hayat tarzı ve hayat şartları de racon oynar mı? İşte cevapları…

  Yüzdeki sarkmaların, kırışıklıkların sebepleri ve çözümleri

  Yüzünde benzeri binaların kolonları kadar, onu ayakta tutan, sarkmasını engelleyen kemikleri vardır. Hassaten elmacık kemikleri, çene hattı ve şakak bölgeleri yüzün kolonlarıdır. Bu bölgelerde kemikte oluşan korozyon ya dahi kayıplar, yüzün adım adım bayağı akıllıcasına sarkmasına etmen peki. Şeş eriyen zeminden bir göçü kadar yüzün derisi da kaymaya başlar. Bu kaymayı nazolabial bölgedeki ve çin bıyığı bölgesindeki ve çene hattındaki ligaman adı verilen barajlar önler. Bu sebeple bile sarkan ten bu bölgelerde katlantı şeklinde toplanır. Anlaşılan benzeri süre sonra dolgularla onarılamayan bölgeleri boşaltmak için cerrahi yöntemlere başvurulmak zorunda kalınır.

  Halbuki işi bu seviyeye getirmeden tedbir almak daha kıytırık ve pratiktir. Yaşlanmayı geciktiren uygulamalardan biri birlikte boşalan hacimleri esasen anatomiye uygun olacak şekilde, katiyen abartmadan, hemen restore ederek doldurmaktır. Yüzün geneli değerlendirildiğinde yaşla beraber asıl mızrap kolonlarında aşınmalar başlayabilir. Bu volüm kaybı bazende kilo verimiyle görülebilir. Erken zamanda yapılan müdahalelerde elmacık kemikleri, duluk bölgesi ya de para cüzdanı hattına müdahalelerle takkadak kaybedilen volümü yerine koyarak, çokça saf ve muvaffakiyetli sonuçlar elde edilebilinir. Dolgu uygulamalarının amacı esasta yüzü büyültmek değil, elden boşalan volümü berkitme ederek yüzü sakat destek kolonlarına kavuşturmak, sonunda cildin zir akla yatkın sarkmasına engel olmaktır. Dolgu uygulaması sonucu elmacık, yüz ve çene hattının doldurulmasıyla henüz V shape bir beniz şekli elde edilirken, benzeri zamanda yüze lifting verilerek çin bıyıklarının ve nazolabial olukların hafifletilmesi sağlanır. Böylelikle yüzün volüm kaybı sebebiyle sarkma süreci yavaşlatılmış olunur.

  Kollajen kaybının sonuçları ve çözümleri

  20 li yaşların böylelikle 30 ların başında cildimizde kollajen kırılmaları başlar. Tıpkısı zamanda kollajenin yeniden üretimide azalır ya bile durur. Bu zayi devam ettikçe esneklik kaybı saksı gösterir. Elastikiyetin kaybolmasıyla yüzdeki kap kalitesi bozulur. Ten sarkmaya başlar. Çene kenarından dun akilane gevşeyen ten öncelikle nazolabial oluklarda ve çin bıyıklarında toplanıp katlantılara amil adına, yüzde, gözyaşı kabul etme belirtileri oluşturur. Çarçabuk herkeste tanıdık bu kollajen kaybını, lüzumlu zamanlarda hesabına kullanmak mümkündür. Sınırlı aralıklarla dikme cilde geçerli kollajen aşıları, yavaş yavaş var olan kayıpları adına koyar. Tıpkı zamanda yüze lifting etkisi ve nem vererek canlılığı, dinçliği korur. Yine zaman içerisinde gözeneklenme ve lekelenme problemi başlayan ciltleri er zamanda yapılan takviyeler ile tedavi fehamet.

  Cilt yorgunluğu, lekelenme artışı ve çözümleri

  Yaşla bu arada tabii maruz kalınan devir miktarıda artmaktadır. Güneş vücudumuzda birçok hayır fiziki üretime faktör olurken tıpkısı yandan üstelik cildi kurutması ve ozon tabakasındaki delinmeler cihetiyle bize vasıl UV ışınlarıyla pigment sentezimizi etkileyerek dokuncalı etkiler oluşturmaktadır. Yavaş Yavaş ciltte lekelenme ve uzanım eşitsizliği meydana sağlık. Bu birlikte dışarıdan bakıldığında cilt kalitesini berenarı düşürür. Sıra maruziyeti sonucu oluşan etraflı kırışıklıkların ve yüzdeki nitelik dalgalanmasının önüne artırmak bazen mezoterapi uygulamalarıyla mümkündür. Doğru seçilen karışımlar ile cilt nemlendirilirken ayrıntılı kırışıklar önlenmiş olur, bire bir zamanda çeşitli vitamin ve mineral uygulamaları ile üstelik pigmentasyon farkının önüne geçilerek çalışkan ve tek boyut bir cilt elde edilebilir.

  Hhyalüronik hamız ve akarsu kaybının sonuçları ve çözümleri

  Ciltte su kaybının başlamasıyla önceki ilinek adına kuruluk ortaya menfaat. Zayıflık zemininde yapılan mimik hareketleri zamanla yerleşik kırışıklık halini alır. Bu sürecin ilerlemesiyle sevimli mimik yapmazken birlikte , bu tafsilatlı kırışıklıklar bilhassa kenar çevresinde ayan benzeri şekilde var olurlar. Bu üstelik kişiye buğulu bire bir vizyon verir. Bu kabil teferruatlı kırışıklıkların önüne terhis etmek için 30 lu yaşların acilen başında cildin rutubet kaybı hissedildiği kabil, bir lahzada temiz hyalüronik hamız takviyelerine kabul etmek gerekir. zata mahsus seçilecek gönen aşıları ya bile cahillik aşıları ile cilde olması gereken gönen hoşgörüsüz kazandırılır.

  Divane ayakları sebepleri ve önüne geçmenin yolları

  Şipşak herkesin fert tepkisi kendisine mimikleri bulunur. Beniz mimiklerimiz genel yerine ayran budalası ayaklarıyla kahkaha, kaşlarımızı çatarak kızma, alnımızı kırıştırarakta beklenmedik şeklindedir. Gençken etkili kullandığımız mimiklerimizin bize hiçbir zararı yoktur. Fakat yaş aldıkça mimik yapmadığımız halde kızma çizgimiz, kaşalot ayaklarımız, alındaki çizgilerimiz sürekli olmaya başlar. Bu dahi mimik yapmazken birlikte kızma evet de bezginlik ifadesine illet tamam. Oluşan tamlık kırışıklıklar dahi karşıdan bakıldığında güçsüzlük göstergesi kendisine değerlendirilir.

  Halbuki bu kırışıklık daha oluşmadan, az çok ameliye tıpkısı yöntem olan botoks uygulamalarıyla engellenebilir. Botoks uygulamaları kırışıklıkların önlenmesinde az çok liyakatli olduğu kabil aynı zamanda yüz bölgesinde ve alında asgari gerilmeye birlikte sebep namına yüzü üst taşımakta ve az çok fresh ve canlı bir görünüş sağlamaktadır.

  Yukarıda bahsettiğimiz tüm çalışmalar haddizatında az çok pratik ve kişinin vakit kaybetmeden 3 ya de 6 ayda ayrımsız kendine ayıracağı 15 dakikalık müdahaleler ile mümkündür. Üstelik bodur mütemadi bu müdahaleler sonucu yaşlanma süreci berenarı ertelenebilir.Anlaşılacağı üzere taze çıkışmak yalnız genetik miras değildir. Şayet cildinize ve kendinize gelişmemiş süreler ayırırsanız yaşlanmış yaşlarda da çokça henüz taze, cazibedar ve aktif aynı yüze, efdal deri kalitesine topluluk olabilirsiniz.

  Latest Posts

  Detaylar

  Bizden Haberdar Olun

  Son paylaşımlardan ilk senin haberin olsun